Polska to przepiękny kraj, który ma do zaoferowania mnóstwo atrakcji turystycznych. Co warto zobaczyć? Oto garść wskazówek dla każdego początkującego podróżnika.

Białe szaleństwo

Każdy miłośnik jazdy na nartach powinien odwiedzić Szczyrk. Miasto jest położone na wysokości pomiędzy 470 a 1257 m n.p.m. To idealne misce jonie tylko do jazdy na nartach. To także doskonała baza wypadowa dla pasjonatów pieszych wędrówek po górach. A gdy zmęczymy się wędrówkami to zawsze możemy naładować nasze życiowe baterie w jednej z urokliwych knajpek.

Kolejne miasto warte odwiedzenia to Żywiec. W tym miejscu, jak ryba w wodzie poczuje się każdy miłośnik historii i architektury. Zobaczyć można między innymi Katedrę Najświętszej Marii Panny z XV wieku, Stary i Nowy Zamek, cmentarz żydowski czy XIX-wieczny ratusz.

Jeżeli natomiast zależy nam na podziwianiu przyrody to powinniśmy wybrać się do rezerwatu przyrody „Grapa”, Znajdziemy tam naturalny las grądowy. To miejsce z całą pewnością spodoba się osobom, które szukają spokoju i ciszy.

Inna ciekawa miejscówka to wieś Brenna. Jest ona położona na wysokości około 420 m n.p.m. w górach Beskidu Śląskiego, w dolinie rzeki Brennicy. Urokliwa wieś to idealne miejsce dla osób, które chcą choć na chwilę odpocząć od miejskiego zgiełku i hałasu. Brenna oferuje wspaniałe widoki, a także spokój i ciszę. W okolicy znajdziemy wiele miejsc noclegowych o zróżnicowanym standardzie, stadninę koni, a także wyciągi narciarskie, przystań kajakowa, a także zalew. Każdy miłośnik sportu znajdzie coś dla siebie.